6 pomysłów na udaną rodzinną majówkę

Pomysły na rodzinną majówkę - WymarzonaMajowka.pl

Pomysł 1 – GRILL – Już niebawem majowy długi weekend, który ma upłynąć pod znakiem słońca. Warto więc wyjrzeć poza ściany pokoju i zorganizować rodzinnego grilla, czy to u siebie na działce, w ogrodzie, czy też gdzieś dalej w plenerze. Świetna alternatywa dla gotowania obiadu/kolacji w domu oraz dobry sposób na złapanie świeżego powietrza.

Pomysł 2 – PIKNIK – W związku z tym, że początek maja ma nas przywitać nawet temperaturą 28 stopni Celsjusza, grzechem byłoby nie wykorzystać tak sprzyjającej aury i nie zorganizować pikniku na świeżym powietrzu. Jest to uniwersalny i sprawdzony pomysł na majowy weekend. Będzie to miła zamiana sposobu spędzenia wolnego czasu, zamiast telewizora. Aby urozmaicić zwykły piknik, można urządzić piknik przebierany. Dzieci mogą mieć pomalowane twarze, maski itp. Takie wspólne chwile dzieci z rodzicami zbliżają i zacieśniają więzy rodzinne, poza tym jest to tańsza opcja dla rodzin, których nie stać na zagraniczne wakacje.

Pomysł 3 – ROWERY – Szkoda by było nie wykorzystać majowej aury i nie wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową. Szlaków rowerowych coraz więcej, więc nie ma na co czekać. Wystawiamy rowery z garażów i piwnic i w drogę!

Pomysł 4 – KINO – Gdy słońce już zajdzie, lub maj spłata nam figla pogodowego, zawsze możemy wybrać się z rodziną do kina na film. Wiele sieci oferuje zniżkowe rodzinne bilety, zwłaszcza w weekendy. Po zakończonym seansie można wybrać się na coś do zjedzenia, lub na kręgle.

Pomysł 5 – BASEN – W okolicach nie ma zbiornika wodnego lub woda w jeziorze jest jeszcze za zimna? Nic straconego, świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym jest basen lub aqua park. Po sportowych szaleństwach w wodzie wszyscy na pewno zgłodnieją, więc kolejnym punktem wycieczki może być McDonald’s, KFC lub inna knajpka z jedzeniem.

Pomysł 6 – ZOO – Rodzinny wypad, który ma być miłą wycieczką można również spędzić w ogrodzie zoologicznym. Dzieci uwielbiają zwierzęta i taki wypad dla nich na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Będą mogły zobaczyć na żywo zwierzęta, które do tej pory były dla nich dostępne tylko w książkach lub telewizji. Przyjemne z pożytecznym – wypad do ZOO to przecież świetna wycieczka edukacyjna.

4 komentarze

  1. My w weekendy zazwyczaj chodzimy do warszawskiego Teatru Małego Widza, ale na majówkę chcemy zrobić coś wyjątkowego…

  2. Planując wyjazd na tegoroczną majówkę pamiętajcie, aby najpóźniej na dzień przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie wyjazdowe. To szczególnie ważne, jeżeli weekend zamierzamy spędzić aktywnie.

  3. Górskie Zawody Balonowe nad Krosnem + okolice Krosna zamek odrzykoński i rezerwat skalny Prządki oraz niedaleka winiarnia 😉

  4. My od kilku lat wyjeżdżamy na majówkę. Z małym dzieckiem nie jest to łatwe (oj nie jest 😉 ), ale wybieramy po prostu miejsce w pobliżu domu. Mieszkamy na Kabatach, a w tamtym roku wybraliśmy się do hotelu DoubleTree na Wawrze. Niby rzut beretem, ale już jest jakaś odmiana 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *