Najciekawsze wydarzenia na majówkę 2015

Jak co roku w sercu Wrocławia rozpocznie się sezon plenerowych festiwali w Polsce. W długi majowy weekend wystąpią tam najlepsze zespoły. Usłyszeć będzie można m.in. Pidżama Porno, Coma, Luxtorpeda, Kult, Hey, Happysad czy Natalię Natu Przybysz. Warto już teraz zarezerwować sobie majowy weekend na wizytę w tym pięknym mieście, tym bardziej, że w pierwszy dzień maja  odbędzie się tam tradycyjnie Gitarowy Rekord Guinnessa. Bilety można zdobyć już od 45zł.

W Krakowie także szykuje się moc atrakcji dla mieszkańców i turystów, począwszy od imprez patriotycznych, poprzez koncerty, spektakle, kiermasze i degustacje potraw regionalnych.

Również Sopot przygotował liczne atrakcje zarówno dla dużych jak i małych. Odbędą się tam między innymi warsztaty teatralne i modelarskie, rodzinny turniej piłki koszykowej, wernisaż wystawy „Motywy Zwierzęce”, spektakl muzyczny z utworami z lat 20-tych i 30-tych, projekt „Kreatywna rodzina”, wspólne piknikowanie na Sopockich Błoniach i wiele więcej. Warto odwiedzić ten nadmorski kurort z dziećmi.

Tegoroczna Majówka w Pile upłynie w rytmach pop i disco polo. Osoby wybierające się w tamte rejony będą mogli uczestniczyć przynajmniej w trzech koncertach. Pierwszego dnia na Wyspie wystąpi znany głównie z przeboju „Chcę tu zostać” zespół Farba, drugiego dnia posłuchać będzie można zespołu z nurtu disco polo- Mega Dance, zaś trzeciego dnia dość świeżych gwiazd- Red Lips.

Oławska Majówka jak co roku będzie pełna mocnych muzycznych brzmień. Wystąpią przedstawiciele różnych nurtów muzycznych reggae, hip-hopu, elektronicznych brzmień, jak na przykład Luxtorpeda, Fisz Emade Tworzywo, Mesajah. Posłuchać będzie można również legendy polskiego rocka – Robert „Litza” Friedrich, braci Waglewskich oraz Manuela Rengifo Diaza, znanego jako Manolo.

Zakopane zaprasza na wydarzenie „ Wiosna Jazzowa” do kina Sokół, podczas której odbędą się liczne koncerty wybitnych wykonawców muzyki jazzowej, gospel, blues i fusion. W tym roku impreza zacznie się już 30 kwietnia, a rozpocznie ją występ Urszuli Dudziak. Będzie okazja również do poznania zwycięzców plebiscytu czytelników miesięcznika „Jazz Forum” podczas Gali Jazz Top.

W stolicy także nie zabraknie atrakcji podczas tegorocznego majowego weekendu. Warszawa przygotowała liczne koncerty najwybitniejszych wykonawców. Wystąpią między innymi Dj Twister, Małgorzata Ostrowska, rockowy zespół Lynyrd Skynyrd, zespół Ciabatta oraz po raz pierwszy w Polsce, wschodząca gwiazda światowej muzyki- Cody Simpson. Bilety już są w sprzedaży.

W Gdańsku 2 maja będzie można posłuchać muzyki z pogranicza house i techno, dnb/dubstep i breaks. Na scenie pojawią się światowej sławy Dj Adam Marshall, Łukasz Seliga znany pod pseudonimem SLG, Paryss, Rafique i wielu innych. Fanów tego typu muzyki nie może tam zabraknąć podczas długiego weekendu.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *