City break – sposób na fantastyczny weekend

Coraz bliżej do majówki. Teraz jest dobry moment, żeby zacząć planować weekendowy, wiosenny wyjazd.

Gdzie na majówkę?

W tym roku pierwszy maja wypada w niedzielę. Zakładając, że „odbierzemy sobie” dzień wolny już w poniedziałek, drugiego, nasz weekend majowy może potrwać cztery dni. Niewiele, ale w sam raz, aby wybrać się na tak zwany city break, którego popularność zauważyły także liczne biura podróży, oferujące coraz liczniejsze kilkudniowe wyjazdy. City break to krótki wypad do jednego z większych europejskich miast, głównie stolic, który poświęcić można zwiedzaniu, zakupom, albo po prostu beztroskiemu relaksowi.

Tegoroczną majówkę warto spędzić na przykład w Londynie. Do wielu najważniejszych muzeów można tam wejść za darmo. W związku z tym, znacząco obniżą się koszty naszego wyjazdu. Warto też szukać okazji dotyczących przelotów – do Brukseli czy Amsterdamu można dolecieć nawet za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. Coraz popularniejszym celem wycieczek jest także Berlin. To dobra opcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ w stolicy Niemiec znajduje się jeden z najciekawszych Aquaparków w Europie. Jest on stylizowany na region tropikalnych wysp i zapewni mnóstwo atrakcji całej rodzinie.

Jak zorganizować wyjazd?

Ze względu na to jak krótki jest weekend majowy, warto zorganizować sobie wyjazd dużo wcześniej, tak aby w pełni skorzystać z tych kilku dni. Tanie loty można zarezerwować na stronie www.sky4fly.net. Jest to świetnie zaprojektowana wyszukiwarka lotów. Wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki interesujące nas miejsca i daty, a portal wyszuka dla nas przeloty oferowane w tym czasie przez różnych przewoźników. Dzięki temu nie będziemy musieli przeskakiwać ze strony na stronę, żeby porównać loty. Ponadto, za pośrednictwem portalu możemy od razu kupić bilety i ewentualnie, ubezpieczenia na czas podróży.

Drugą przydatną stroną internetową jest www.booking.com. Ten portal jest jedną z największych baz hoteli i moteli na całym świecie. Dzięki stronie możemy rezerwować miejsca na nocleg. W dodatku, nie robimy tego „w ciemno” – na stronie każdy użytkownik może wystawić hotelowi ocenę wraz z uzasadniającą ją opinią. Zanim więc zdecydujemy się na konkretne miejsce, będziemy w stanie zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na jego temat.
Jeśli odpowiednio wcześniej zajmiemy się kwestiami organizacyjnymi, z dużym prawdopodobieństwem uda nam się załatwić wszystko zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. A to daje nadzieję, na naprawdę udaną majówkę.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *