Jak zaplanować romantyczną majówkę?

Majówka nad morzem

Zaplanowanie idealnego, romantycznego weekendu może wymagać trochę czasu i umiejętności organizacyjnych, ale efekt jaki uzyskamy w zamian wynagrodzi nam wszystkie początkowe trudności. Istnieje wiele pomysłów na romantyczny weekend we dwoje – zaczynając od przytulnego i ciepłego domku w polskich górach, kończąc na spacerze przy zachodzie słońca po czystym piasku nadbałtyckich plaż. Oto kilka pierwszych kroków do zaplanowania romantycznego majowego weekendu.

  1. Przede wszystkim zastanów się co twój partner chciałby robić w długi weekend. To co romantyczne dla innych niekoniecznie musi być romantyczne dla was jako pary.
  2. Przypomnij sobie czy twój partner ma szczególne potrzeby w czasie podróży. Czy na przykład cierpi na lęk wysokości, który uniemożliwiałby lot samolotem.
  3. Przemyśl czy będziecie potrzebować opieki do dziecka. Zapewnienie opieki nad dzieckiem odpowiednio wcześnie pozwoli zaplanować romantyczny weekend majowy bez obaw o to, że nie będzie z kim zostawić dziecka.
  4. Wybierz miejsce, w którym spędzicie weekend biorąc pod uwagę miejscowość (w górach, nad morzem lub nad jeziorem) typ obiektu noclegowego (domek, kwatera prywatna, hotel), dostępne wyżywienie oraz rodzaje łóżek w pokojach. Nie zapomnij zapytać czy w wybranym miejscu dostępne będą romantyczne udogodnienia takie jak jacuzzi, szerokie łoże małżeńskie czy kominek. Wiele hoteli oferuje romantyczne pakiety w cenę których wliczone są takie atrakcje jak zabiegi SPA czy butelka szampana dostarczona do pokoju.
  5. Sprawdź również czy w okolicy znajdują się przytulne restaurację oraz kluby i przygotuj listę z adresami. Być może będziecie chcieli się tam wybrać.
  6. Powiadom swoich znajomych i współpracowników, że wyjeżdżasz. Poproś ich, aby dzwonili tylko w nadzwyczajnych sytuacjach. To ma być tylko wasz weekend. Zapomnijcie o pracy i cieszcie się swoim towarzystwem.
  7. Pamiętaj o zabraniu romantycznych akcesoriów z domu takich jak świece, płatki róż, kwiaty, zapachowe kadzidełka, relaksujące płyny do kąpieli. Sprawdzonym pomysłem jest oczywiście butelka dobrego wina. Nie zapomnij również i o niej!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *