Półwysep Istria – najpiękniejsze plaże

Istria to przepiękny region Chorwacji, który zachwyca cudami natury, malowniczymi krajobrazami i plażami jak z pocztówek. Zwłaszcza te ostatnie przyciągają ogromne tłumy turystów, są bowiem niesamowite, najpiękniejsze w całym kraju. Plaże w Istrii to nie tylko wspaniały, ciepły piasek, lecz również idealna pogoda i rajskie widoki.

Niebiańskie plaże w Medulin oraz Rabac

W Istrii nie brakuje miejscowości, w których główną atrakcją są niesamowite plaże. Jedną z nich jest Medulin, w którym można odnaleźć chociażby plażę Bijeca znajdującą się w zatoczce o tej samej nazwie. Ma ona kilometr długości i zachwyca czystym, drobnym i miękkim piaskiem, który odbija promienie słoneczne i wręcz pieści stopy, jak również łagodnym zejściem do wody.

Niedaleko Medulina czeka miejscowość Rabac, która ma także wiele do zaoferowania. Jej plaże są często nazywane perłą Adriatyku, stanowią bowiem miejsce niezwykłe, w których relaks nabiera nowego znaczenia. Niewątpliwą gwiazdą jest kamienista plaża Maslinica, która została oznaczona Błękitną Flagą, co oznacza iż jest wyjątkowo czysta i zadbana. Co ciekawe dodatkowym atutem jest fakt, iż została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Rabac warto także odwiedzić żwirową plażę Girandellę oznaczoną tak jak jej poprzedniczka Błękitną Flagą. Można tu cudownie odpocząć leżakując lub też spróbować takich atrakcji jak rowerki wodne czy przejażdżki na bananie.

Porec pełen plaż

Aktywny wypoczynek w Umagu a może perełki miejscowości Vrsar? Wspaniałe plaże można odnaleźć także w miejscowości Porec, który właśnie z tego powodu dość licznie odwiedzany jest przez miłośników błogiego leniuchowania. Wiele plaż jest żwirowych, jednakże widoki są tak cudowne, pogoda tak idealna, w woda tak czysta, że wystarczy kupić sobie odpowiednie buty i już nic nie przeszkadza w odpoczynku. Bardziej aktywnie zaś można spędzić czas w okolicach Umagu, na tutejszych plażach bowiem nie brakuje atrakcji.

Warto wspomnieć także o miejscowości Vrsar, bowiem tutejsze miejsca zakątki mogą zachwycić. Plaża Koversada oraz równie wspaniała Valkanela to prawdziwe perełki, do których wraca się z największą przyjemnością.

Istria last minute – http://www.chorwacja.pl/last-minute/istria.xml – to najlepszy sposób, by pozwolić sobie na wakacje marzeń. Prócz słońca i krystalicznie czystej wody bowiem czekają tutaj plaże nawet dla najbardziej wybrednych turystów. Często odznaczane Błękitną Flagą są przyjazne zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wspaniałe widoki zaś sprawiają, że urlop w Istrii na długo pozostaje w pamięci.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *